Wydarzenia

PSM - CHRZANÓW

Koncert rekrutacyjny.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów z rodzicami na koncert rekrutacyjny, połączony z pokazem instrumentów.

Koncert pamięci Janiny Garści.

1 marca mija 15 rocznica śmierci patronki naszej szkoły Janiny Garści.
W tym miesiącu w naszej szkole odbywa się szereg koncertów i pogadanek upamiętniających twórczość tej wspaniałej kompozytorki.

11 marca odbył się Koncert Pamięci Janiny Garści, podczas którego wystąpili soliści oraz zespoły rytmiczne z klasy I i II przygotowane przez Panią Martę Kleszcz i Panią Elżbietę Ustupską. Koncert poprowadziła Pani Iwona Nowak.

Podczas koncertu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. ” Dźwiekiem malowane”. Roazdano dyplomy i drobne upominki dla uczniów nagrodzonych za najlepsze prace plastyczne, które były ilustracją do trzech utworów Janiny Garści: ” Mała Chinka”,
” Kołysanka”, ” Krakowiak”.
Szczegółowe informacje w Galerii.

Zakup instrumentów muzycznych.

W grudniu 2018 roku, szkoła muzyczna zakupiła instrumenty muzyczne: 11 pianin, 2 fortepiany oraz 4 akordeony. Odbyło się to w ramach programu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”.
Szczegółowe informacje w Galerii.

KONCERT KU CZCI ŚW. CECYLII.

25 listopada 2018 roku, w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, odbył się tradycyjny koncert ku czci św. Cecylii, który w całości został poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wysłuchaliśmy najpiękniejszych pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Wystąpili: chór szkolny, kwartet smyczkowy oraz duet saksofonowy.
Koncert poprowadziła uczennica naszej szkoły.

ZAPRASZAMY NA KONCERT!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.

Zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 3 września w auli szkolnej.
Na godzinę 16.00 zapraszamy klasy pierwsze, na godzinę 17.00 pozostałe klasy.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

Uroczyste pożegnanie uczniów ostatnich klas odbędzie się we czwartek 21 czerwca o godz. 17.00. w auli szkolnej.
Zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich obu cykli, odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 16.00. Pozostałe klasy zapraszamy na godz. 17.00.

Rekrutacja 2018.

Informujemy że w związku z przepisami RODO, rodzice/opiekunowie prawni kandydatów przyjętych do szkoły, zostaną poinformowani telefonicznie o ostatecznych wynikach rekrutacji.

Koncert kolęd w SOSW w Jaworznie.

21 grudnia 2017 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Jana Pawła II, odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wychowankowie oraz nauczyciele Ośrodka usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po koncercie na ręce Pani Dyrektor, zostały przekazane słodkie prezenty od uczniów Szkoły Muzycznej dla uczniów i wychowanków Ośrodka. Zdjęcia z tego koncertu znajdują się w galerii.

Koncert ku czci Świętej Cecylii.

26 listopada 2017 roku, w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, odbył się tradycyjny Koncert ku czci św. Cecylii. Wystąpili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły: Ewa Grabowska Lis, Daniel Lis (gościnnie), Barbara Łobaczewska Kuźnia, Donata Wiącek, Rafał Zięba, Krzysztof Gutowski oraz uczeń klasy VI Kacper Bielecki z klasy trąbki Pana Dyrektora Ireneusza Stańczaka. Całość przeplatana była słowem o życiu i posłudze św. Cecylii. Koncert poprowadziła uczennica naszej szkoły Natalia Łyczyszyńska. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.

Jesienny koncert uczniów PSM w Teatrze Sztuk w Jaworznie.

Zapraszamy serdecznie na koncert uczniów naszej szkoły, który odbędzie się w Teatrze Sztuk w Jaworznie 19 listopada 2017 roku o g.11.00. WSTĘP WOLNY.

„Zwierzyniec”

31 października 2017 roku w auli szkolnej, odbył się niezwykły koncert uczniów sekcji smyczkowej i gitary.
Każdy z wykonawców był przebrany za zwierzę, które związane było z wykonywanym przez niego utworem.
Koncert poprowadziła p. Barbara Łobaczewska-Kuźnia. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 4 września w auli szkolnej.
Na godzinę 16.00 zapraszamy klasy pierwsze, na godzinę 17.00 pozostałe klasy.

Rekrutacja 2017.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do PSM I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie na rok szkolny 2017/2018 DO POBRANIA(doc.).

UWAGA! Lista osób przyjętych do szkoły zostanie ogłoszona 14 czerwca 2017 r.

 

Koncert majowy w Dworku Zieleniewskich w Trzebini.

Serdecznie zapraszamy na koncert majowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły, który odbędzie się 12 maja 2017 roku w Dworku Zieleniewskich w Trzebini o godzinie 18.00.

 

Kolędowanie w SOSW w Jaworznie.

21 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworznie. Podczas koncertu uczniowie szkoły muzycznej zagrali najpiękniejsze kolędy na akordeonie, skrzypcach, klarnecie, trąbce, saksofonie oraz flecie. Po koncercie wychowankowie SOSW otrzymali od swoich rówieśników z Chrzanowa kosz z upominkami, które przez kilka dni były zbierane w szkole muzycznej.
Na pamiątkę tego spotkania, które stało się już coroczną tradycją, otrzymaliśmy pisemne podziękowanie.

Za organizację wyjazdu i koncertu odpowiadali: p. Anna Suchoń, p. Elżbieta Ustupska oraz p. Michał Szerszeń.
sosw2016

WESOŁYCH ŚWIĄT

zyczenia2016

Zapraszamy na koncert!

Zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który odbędzie się 3 października 2016 roku o godz. 17.00. w sali USC w Chrzanowie.
Wystąpią pedagodzy oraz zaproszeni goście.

mdm2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 1 września o godz.16.00  w auli szkolnej.

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do PSM.

Lista kandydatów (do pobrania).

UWAGA!!! Lista osób przyjętych do szkoły zostanie ogłoszona 17 czerwca 2016r.

Zapraszamy na koncert!!!

1

Rocznica śmierci Patronki naszej szkoły.

1 marca to dzień, w którym mija kolejna rocznica śmierci Patronki naszej szkoły – Janiny Garści.
Uczniowie i nauczyciele, jak co roku, uczcili pamięć kompozytorki, składając wieniec i zapalając znicze na grobie znajdującym się na Cmentarzu Rakowickim.

Noworoczny Koncert kolęd w USC w Chrzanowie.

14 stycznia w Sali Marmurowej chrzanowskiego USC nasi uczniowie wystąpili z tradycyjnym Noworocznym Koncertem Kolęd.
Słuchaliśmy chóru szkolnego i chóru kameralnego oraz zespołów kameralnych, a pani Ewa Grabowska-Lis pięknie opowiedziała o kolędzie i tradycji kolędowania.
Publiczność, jak zwykle, dopisała.

Kolędowanie w SOSW w Jaworznie.

11 stycznia 2016 roku znów odwiedziliśmy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworznie.
Prezentowaliśmy różne instrumenty, graliśmy kolędy i wspólnie śpiewaliśmy i, jak zawsze, spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym przyjęciem i wdzięcznością.

Jesienny koncert w Teatrze Sztuk w Jaworznie.

15 listopada 2015 roku miał miejsce „Jesienny koncert”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Koncert ten wpisał się w cykl Poranków Muzycznych, odbywających się raz w miesiącu w Teatrze Sztuk w Jaworznie. Na niezwykłej teatralnej scenie wystąpili: Jakub Surma (saksofon), Igor Bil (klarnet), Kacper Bielecki (trąbka), Kalina Gawlikowicz (fortepian), Izabela Siata (klarnet), Laura Kamińska (flet), Karolina Niemczyk (fortepian), Joanna Jarosz (klarnet), Mikołaj Matyja (saksofon) oraz trio skrzypcowe w składzie: Adrianna Draganik, Weronika Świstak, Julia Wierzba.
Koncert poprowadził p. Michał Szerszeń.
Zdjęcia z koncertu znajdują się w galerii.

Koncert „Zwierzyniec”.

19 października odbył się koncert sekcji instrumentów smyczkowych „Zwierzyniec”, na którym wystąpili uczniowie II i III kl. Uczniowie przebrani w kolorowe i bardzo pomysłowe stroje, zaprezentowali utwory nawiązujące do tytułu koncertu.
Koncert poprowadziła p. Barbara Łobaczewska-Kuźnia.
Zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia znajdują się w galerii.

Międzynarodowy Dzień Muzyki.

1 października jest dniem, w którym świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym roku byliśmy świadkami koncertu pedagogów oraz zaproszonych gości, który odbył się w sali USC w Chrzanowie. Wystąpili: p. Krzysztof Gutowski  – fortepian, p. Ewa Grabowska-Lis oraz p. Daniel Lis – akordeon, p. Janusz  Sochacki – gitara. Koncert poprowadziła p. Elżbieta Ustupska. Oprócz wspaniałej muzyki w mistrzowskim wykonaniu, mieliśmy okazję usłyszeć wiersze p. Zofii Tomaszkiewicz – pierwszej dyrektor naszej szkoły, która była obecna na tym koncercie.
Zdjęcia z koncertu można zobaczyć w galerii.

„Kulturalny autyzm”.

W dniach 26 września oraz 3 października uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie audycje muzyczne, w ramach projektu Kulturalny Autyzm. Oprócz prezentowanych utworów, słuchacze mogli poznać budowę i historię instrumentów muzycznych, na których grali młodzi wykonawcy. Oba koncerty miały miejsce w Centrum Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Akademia Pana Kleksa” w Jaworznie.

III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy VIVALDI 337.

Uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień oraz koncertem laureatów w Auli Kampusu Wielickiego zakończył się III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Vivaldi 337. Nasza uczennica Kamila Malczyk zdobyła I miejsce w grupie II.
Podczas koncertu finałowego zaprezentowali się laureaci I miejsc w grupie II i III, wykonując z towarzyszeniem Expressivum Modern Orchestra pod dyrekcją Martyny Drabczyńskiej, koncerty skrzypcowe Antonio Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha.
Partię basso continuo na klawesynie realizowała z wielką finezją Paulina Tkaczyk.
Zdjęcia upamiętniające to wydarzenie znajdują się w galerii.

Koncert muzyki dawnej.

21 kwietnia w naszej szkole miało miejsce wspaniałe wydarzenie muzyczne. Odwiedzili nas muzycy specjalizujący się w grze na instrumentach dawnych – Pani Anna Śliwa i Pan Tomasz Potaczek. W sposób niezwykle barwny przenieśli nas w czasy renesansu, baroku. Całość była przeplatana utworami zagranymi na instrumentach starodawnych. Zdjęcia z tego niezwykłego koncertu znajdują się w galerii.

Szkolny Koncert pamięci Janiny Garści.

2 marca minęła 11 rocznica śmierci patronki naszej szkoły Janiny Garści. Tradycyjnie, w tym miesiącu w naszej szkole odbywa się szereg imprez upamiętniających twórczość i niezwykłą osobowość kompozytorki. Zwieńczeniem był koncert, który odbył się 30 marca w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie klas I-III.
Po koncercie Pan Dyrektor Ireneusz Stańczak wręczył dyplomy uczniom klas I, wyróżnionym w konkursie plastycznym (ilustracje do utworów Janiny Garści), oraz dyplomy uczniom starszych klas, nagrodzonym w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Patronki naszej szkoły.

Koncert poprowadziła Pani Elżbieta Ustupska oraz uczennica Anna Klocek.